неділя, 27 листопада 2016 р.

Початкова школа має таланти

Відділ освіти Нікопольської райдержадміністрації
Капулівська ЗОШ І-ІІІ ступенів




Початкова школа має таланти
              (сценарій шоу-програми)






Підготувала
вчитель початкових класів
Щуренко Людмила Дмитрівна

Мета:  підтримка і розвиток талановитої учнівської молоді, сприяння її творчої самореалізації, підвищення художнього і виконавського рівня учасників, подальшого розвитку художньо-естетичних смаків, виявлення обдарованих дітей.
Обладнання: мультимедійні засоби, мікрофони, прикрашений зал.

Хід заходу
І. Організаційна хвилина.
Звучить мелодія початку Х-фактору.
ІІ. Основна частина.
1.     Слово ведучого.
     Ми сьогодні зібралися в нашій залі, щоб вшанувати мистецтво. І кожен приніс із собою неоціненний скарб — любов до поетичного слова, музики, хореграфії. А ще — доброзичливість у серці, бажання творити. Тож подаруємо одне одному мить насолоди від спілкування.
 А зараз починаймо,
Настав жаданий час —
І ваші щирі вміння
Хай подивують нас.
А які ж змагання без журі?
Визначати переможців
Буде в нас журі уважне.
Воно буде, знаєм точно,
Об´єктивне і поважне.

Наше шановне журі у складі:
-         директор школи: Болюк Валентина Олексіївна;
-         заступник з навчально-виховної роботи: Горобей Світлана Дмитрівна;
-         вчитель англійської мови: Бізугла Анна Олегівна.
2.     Виступи конкурсантів.
   Танець — найбільш хвилюючий і найбільш прекрасний зі всіх видів мистецтв, оскільки він не просто є відображенням життя, а самим життям.   Тож запрошуємо на сцену танцювальний колектив найменших конкурсантів «Гармонія» з танцем «Карамельки».
   Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали елегантність і красу, угорці — любов до господарювання, німці — дисципліну і порядок. Росіяни вибрали владу, поляки — талант торгувати, італійці одержали хист до музики. Україні ж Господь Бог дав неоціненний скарб, який прославив нас і наш народ на цілий світ — пісню. З тих давніх часів український народ і в горі, і в радощах знаходить собі втіху в пісні. Колектив, який зараз вийде на сцену, також полюбляє співати пісні українською мовою. Ви вже здогадалися, це учні  4 класу з піснею «Діти України».  Вітайте!
  У кожній людині закладено творчі начала — вроджені можливості, передумови для створення чогось нового, оригінального.  Наш  конкурс продовжує  скромна, але цілеспрямована дівчина. Запрошуємо ученицю 3 класу Алмаз Анастасію з віршем Анатолія Костецького «Про друга».
  А зараз на сцену піднімаються веселі, талановиті, запальні красуні 2 класу з танцем «Чунга-чанга»!
  Спорт… У цьому слові все: талант, артистичність, витривалість, чарівність, грація… Список нескінчений. Зараз ви переконаєтесь самі. Гімнастичний номер у виконанні учениці 3 класу Бичко Юлії.
   Зараз на сцену вийде дівчинка, яка любить малювати, співати, танцювати і не тільки… Декламування теж  потребує таланту. Отже, запрошуємо ученицю 1 класу Гузь Єву з віршем «Муха-цокотуха».
    Дитячі мрії… Вони такі солодкі і духм’яні, щемкі та фантастичні, милі та тривожні. Запрошуємо на сцену колектив хлопчиків 2 класу з танцем «Дитячі мрії».
    Діти, що виступають перед нами – це наше з вами майбутнє, це ті зірочки, що засвітилися з моменту народження і будуть світити в майбутньому. Вітаємо наступних конкурсантів – це дівчатка 4 класу з піснею «Діти світла».
   І знову повертаємося у спорт. Чарівність, стриманість, доброта і грація поєдналися разом. Учениця 1 класу виконує гімнастичний танок. Запрошуємо Бичко Анну!


  Вальс. Вальс. Вальс.
У  ритмі  вальсу  все  закрутилось,
У  ритмі  вальсу  плинув  час.
І,  ніби  світ  весь  зупинився
І,  ніби  все  завмерло  враз.
Пориньте у мить чарівності. Перед вами мила пара учнів 2 класу з танцем «Віденський Вальс».

      З нами часто трапляються смішні та курйозні ситуації. Ущиплива іронія, влучність, дотепність висловів, образна соковита мова зробили усмішку одним із найпопулярніших видів розмовного жанру. Люди, які вміють майстерно розповідати гуморески – це світлі, добрі, щирі друзі, гарні товариші. На сцену піднімається учень 3 класу Кузаєв Максим, який розвеселить вас гуморесками.

    Як же не підтримати веселий настрій піснею «Посмішка» у виконанні учениці 1 класу Коваль Анастасії. Вітайте цю чарівну дівчинку гучними оплесками.

     Музика навколо нас, вона супроводжує наше життя і здатна відтворити будь-який стан душі людини. Веселість і сум, радість і туга, любов і ненависть — все підвладне музиці, цій чарівниці, здатній піднести людину, прикрасити її життя. Зараз на сцену вийде дитина, яка танцює, співає, грає на фортепіано, малює і не тільки… Запрошуємо на сцену ученицю 3 класу Остапенко Алісу з піснею «Голубий вагон».

   Непрості, складні події на кордонах нашої держави заставляють задуматися, засумувати, підтримати наших воїнів АТО не тільки дорослих, а й дітей. Отож,  учень 2 класу Іваниш Денис, підтримуючи наших односельців-захисників, виконує пісню «Воїни світла». Підтримайте конкурсанта гучними оплесками!

 ІІІ. Підведення підсумків.
1.     Ведуча.
   Зустріч добігла до кінця. Ми вдячні всім за співпрацю, взаєморозуміння. Переконана, сьогодні ви ще більше впевнились у тому, що тільки прагнення до гармонії може стати умовою розвитку особистості зокрема, й усього людства в цілому.

Ми бажаєм, щоб лунало
Більше радісних пісень.
Найщиріше вам бажаєм
Жити в дружбі кожен день.

 А поки наше уважне журі підводить підсумки пропонуємо переглянути відео кліп «Даруй добро».

-         А зараз запрошуємо всіх конкурсантів на сцену . Для оголошення підсумків слово надаємо журі.

2.     Привітання всіх конкурсантів.

-         Шановні гості, вболівальники, давайте ще раз голосними оплесками привітаємо наших конкурсантів.
    Дякуємо за увагу.

-         
     









Презентація "Казка- це диво, сповнене краси"

презентація

Вікторина

https://docs.google.com/presentation/d/1162G20Q44NSSVxyBOfwjb00NP3vjOKAtPDdYaEH0cn0/edit#slide=id.p3

середа, 23 листопада 2016 р.

Позакласне читання у 3 класі

Відділ освіти Нікопольської райдержадміністрації
Капулівська ЗОШ І- ІІІ ступенів





Казка – це диво,
сповнене краси
(урок позакласного читання у 3 класі)


                                                                                       Підготувала
вчитель початкових класів
Щуренко Людмила Дмитрівна
Мета: удосконалювати вміння творчо працювати над текстом; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати смислову та образну пам’ять, вміння узагальнювати; розвивати кмітливість, швидкість мислення, творчі можливості учнів; виховувати любов до художнього слова.
Обладнання: ілюстрації, відеозапис казки, картки, презентація.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Слайд 1
-Діти, світ, у якому ви живете, дуже чарівний, загадковий та прекрасний. А знаєте чому? Ні? А тому що поряд з вами казка. Казка супроводжує вас від самого першого дня вашого життя! Ваші мами, бабусі, дідусі, сестрички і татусі розповідали вам казки. І робили вони це не просто ради забавки, а для того, щоб навчити, бо як мовить народна мудрість: «Казка вчить, як на світі жить».
Слайд 2
ІІ. Актуалізація знань учнів.
Слайд 3
-         А що ж таке казка?
-         Які казки ми називаємо народними?
-         Які види казок ми знаємо?
Слайд 4
ІІІ. Основна частина.
1.     Чарівні казки.
-Діти, сьогодні ми поринемо у світ чарівних казок. Звичайно, ви їх чули, читали дуже багато. А чому ці казки називають чарівними?
Слайд 5, 6, 7.
2.      Гра «Упізнай казку»
Слайд 8,9
ü Стали її брати, бачать – у неї ніжка зламана. Вона взяла її, принесла додому, зробила їй гніздечко, обкладали його пірїнками, посадили в нього качечку, а самі знову по гриби пішли.
Слайд 10,11
ü - Телесику, телесику! Приплинь, приплинь до бережка! Дам я тобі їсти й пити! Телесик почув:
- Ближче, ближче, човнику, до бережка,- це ж моя матінка снідати принесла!
Слайд 12, 13
ü От і почали вони битися – аж земля гуде. Що розбіжиться змій та вхопить зубами Кирила, То так кусок смоли й вирве, що розбіжиться та вхопить, то так жмуток конопель і вирве.  А він його здоровенною булавою як улупить, то так і вжене в землю.
Слайд 14, 15
ü - Дівко, дівко, відчини!
Вона відчинила.
-         Дівко, дівко, пересади через поріг!
Дівчина пересадила.
-         Дівко, дівко, дай мені вечеряти!
Дівчина нагодуваля кобилячу голову.
-         Дівко, дівко, влізь мені в праве вухо, а вилізь в ліве!
3.     Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій уклоніться
За щасливий день вчорашній.
Всі до сонця потягніться,
Вліво, вправо нахиліться,
Веретенцем покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте
4.     Опрацювання української народної казки «Івасик-Телесик»
Слайд 16
-         Сьогодні ми згадаємо, а , можливо, і познайомимося з українською народною казкою «Івасик-Телесик».
Ø Перегляд мультфільму.
Слайд 17
Ø Словникова робота.
Слайд 18
Кулешик, куліш -  страва української кухні, зварена з пшоняних круп.
Призьба - невеличкий зовнішній виступ у вигляді земляного насипу, влаштований з одного або кількох боків будівлі.
Слайд 19
Лопата – в даному випадку знаряддя для подачі посуду до печі.
Слайд 20
Призьба - невеличкий зовнішній виступ у вигляді земляного насипу, влаштований з одного або кількох боків будівлі.
Ø Аналіз побаченого.
-         Хто є героями казки?
-         Назвіть позитивних героїв.
-         Що можна сказати про Зміївну?
-         Чи допомогли  Телесику гуси?
-         Що можна сказати про ставлення Телесика до гусеняти?
-         Чого навчає нас ця казка?
-         Чому ця казка є чарівною?
Ø Читання уривків казки за ролями.
1.  Жили собі дід та баба. Вже й старі стали, а дітей нема. Журяться дід та баба: «Хто наc й до смерті догляне, що в нас дітей нема?» От баба й просить діда:
— Поїдь, діду, в ліс, вирубай там мені деревинку, та зробимо колисочку, то я положу деревинку в колисочку та й буду колихати; от буде мені хоч забавка!
  Дід спершу не хотів, а баба все просить та просить. Послухався він, поїхав, вирубав деревинку, зробив колисочку... Положила баба ту деревинку в колисочку, колише й пісню співає:
Люлі-люлі, Телесику,
Наварила кулешику,
Буду тебе годувати.
(Автор, дід та баба)

2. — Гляди ж, сину, як я кликатиму, то пливи до бережка, а як хто чужий, то пливи далі!
От мати наварила йому снідати, принесла до берега та й кличе:
Телесику, Телесику!
Приплинь, приплинь до бережка!
Дам я тобі їсти й пити!
Телесик почув.
— Ближче, ближче, човнику, до бережка! Це ж моя матінка снідати принесла.
(Мати, автор, Телесик)

3. А змія приходить до берега та знов товстим голосом:
Телесику, Телесику!
Приплинь, приплинь до бережка!
Дам я тобі їсти й пити!
А він почув, що не материн голос, та махнув весельцем:
— Пливи, пливи, човнику, далі! Пливи, пливи, човнику, далі! Човник і поплив далі.
Змія бачить, що нічого не вдіє, та пішла до коваля:
— Ковалю, ковалю! Скуй мені такий тоненький голосок, як у Телесикової матері!
Коваль і скував. Вона пішла до бережка й стала кликати:
Телесику, Телесику!
Приплинь, приплинь до бережка!
Дам я тобі їсти й пити!
А він думав, що то мати.
— Ближче, ближче, човнику, до бережка! То ж мені матінка їсти принесла!
(Автор, змія, Телесик)

4. От змія сама відчинила хату, повходили гості, посідали за стіл. Відслонила змія заслінку, вийняла з печі, та й їдять — думали, що то Телесик. Попоїли добре, повиходили надвір та й качаються по траві.
— Покочуся, повалюся, Телесикового м'ясця наївшись!
А Телесик із явора:
— Покотіться, поваліться, Оленчиного м'ясця наївшись!
Вони слухають... Де це? Та знов:
— Покочуся, повалюся, Телесикового м'ясця наївшись.
А він знову:
— Покотіться, поваліться, Оленчиного м'ясця наївшись!
Вони далі:
— Що воно таке?
(Автор, гості, Телесик)
ІV. Підсумок.
-         Які казки називаємо чарівними?
-         З якою казкою сьогодні працювали?
V. Оцінювання.
VI. Домашнє завдання.
 Взяти у бібліотеці казку та прочитати. Намалювати малюнки до будь-якого уривку.











понеділок, 21 листопада 2016 р.

Урок мужності до Дня Гідності та Свободи

Відділ освіти Нікопольської райдержадміністрації
Капулівська ЗОШ І-ІІІ ступенів


              Подвиг героїв
             Небесної сотні
(урок мужності до
Дня Гідності та Свободи
 у 3 класі)






                                                                                                                                      Підготувала
                                                                                                                  вчитель  початкових класів
Щуренко Людмили Дмитрівна
                                                                                                                                                                           Мета: ознайомити учнів з історією виникнення свята ;   пояснити поняття    
« гідність» та «свобода» ; формувати  розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині  та стати на захист державних інтересів країни.
Обладнання: запис відео, проектор.

Хід заходу
І. Організація класу.
ІІ. Вступна бесіда вчителя.
    Сьогодні у  нашій державі свято –« ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ». Воно  відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича.
ІІІ. Оголошення теми і мети заходу.
  Отже, сьогодні ми згадаємо ті жахливі події, що заставили стрепенутися весь світ, дамо визначення таким поняттям як – гідність та свобода, переконаємось, що тільки ті люди, які люблять свою державу, стають справжніми її захисниками.
IV. Бесіда з елементами розповіді.
-  Ми живемо в мальовничому українському селі. А що ви знаєте про нього?
- Саме воно для нас є рідним краєм, маленькою частинкою великої України, нашої країни.
- А що ви знаєте про нашу країну?
 -Україна - багата держава. У ній багато річок , лісів, родючих степів, а ще вона багата тим, що в ній живе волелюбний народ. Який прагне до гідного життя та свободи.
- Діти, а що ж таке гідність, свобода?  Як ви розумієте ці поняття? (відповіді дітей).
Визначення понять за словником
Свобода -1. Відсутність політичного й економічного гноблення, утиску й обмежень у суспільно-політичному житті якого-небудь класу або всього суспільства; воля.
2. Життя, існування і т. ін. без залежності від кого-небудь, можливість поводитися на свій розсуд.
Гідність -  1. Сукупність рис, що характеризують позитивні моральні якості.
2. Усвідомлення людиною своєї громадської ваги, громадського обов'язку.
А чи знаєте ви,що символом свободи є птах, який зветься голуб?
   Сьогоднішнє свято  відзначається  на честь вшанування Революції Гідності – події в історії сучасної України, яка змінила життя багатьох українців, їхнє бачення світу і себе у ньому.
     Саме 21 листопада  2013 року – в Києві почалися студентські акції протесту, спричинені несподіваним одностороннім рішенням влади відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
 Після жорстокого побиття студентів та розгону Євромайдану, мирний протест переріс у масові зібрання – щотижневі віче для підтвердження своїх поглядів, громадського спротиву – та постійні сутички між протестувальниками та спецпризначенцями, наслідком яких стала трагічна загибель понад 100 людей – Героїв Небесної Сотні…                                           
 (Хвилина мовчання, пісня «Пливе кача…»)
  Події 18-20 лютого 2014 року стали справжньою національною трагедією. У мирний час, у центрі Європи прицільним вогнем було вбито десятки громадян України, а Будинок профспілок – спалено вогнем. І це стало переломним моментом тогочасного режиму.
   «Революція Гідності» – так назвуть згодом «Євромайдан» – об’єднала весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, досягнення гідного рівня життя й праці.
  Зараз ми вшановуємо учасників тих історичних подій – справжніх патріотів країни, достойних нащадків своїх героїчних предків, і сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність.
 Сьогодні боротьба за незалежність України, її суверенітет, кордони продовжується, і від зовнішньої агресії нас захищають такі ж патріоти й щирі люди, які були на Майданах міст та містечок нашої країни.
 Відзначаючи річницю Революції Гідності, ми  творимо  історію, яку пишемо  разом.
(Перегляд фільму «Революція гідності. Хронологія подій»)
   Сьогодні, в цей час, ми маємо, як ніколи, проявити свою любов до рідної Вітчизни. Саме сьогодні, коли  розпочато неоголошену війну проти волі, незалежності українців. Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. На цілісність нашої держави посягнули вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю захищають кордони нашої держави, борються за її єдність та цілісність.
         Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
Одна від Заходу й до Сходу
Володарка земель і вод -
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.
І козаки, й стрільці січові
За тебе гинули в полях.
У небесах сузір'я Лева
Нам світить на Чумацький Шлях.
Стражденна чаєчко-небого,
Єдині два твої крила.
Виходим, нене, у дорогу,
Аби ти вільною була.
Нехай ніхто не половинить
Твоїх земель, не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на світі в нас одна.

   Ви частинка народу. Без вас, без усіх нас немає ні народу, ні історії. І нам творити нову історію держави, що займе належне місце серед вільних і рівних країн планети. Ще в І столітті н.е. римський державний діяч, філософ Цицерон  сказав: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя».
 Подумайте, і дайте відповідь, продовживши речення «Для мене Україна це ….»

 (Пісня «Молитва за Україну»)
IV. Підсумок.
-         Чому була присвячена наша класна година?
-         Що таке гідність та свобода?