Мета.
Продовжити формувати правила безпечної поведінки дітей вдома за відсутності
дорослих. Навчати аналізувати ситуації, що можуть стати загрозою безпечного
життя в домашніх умовах; об’єктивно реагувати на пропозиції незнайомців,
розсудливо діяти в складних ситуаціях.
Виховувати обережність, винахідливість, вміння виходити з небезпечних ситуацій.
Обладнання.
Ілюстрації, відео.
Хід уроку
І.
Організаційний момент.
ІІ.
Актуалізація опорних знань.
Бесіда.
–
Чи знаєте ви, що таке безпека? (Це умови, в яких людина почувається добре,
немає ніяких загроз для її здоров’я та життя.)
–
Яке слово протилежне до слова безпека?
–
Як би ви пояснили значення цього слова? Що таке небезпека? ( Це те, що може
зашкодити здоров’ю та життю людини.)
–
Назвіть місця, де небезпека може чатувати на людину.
–
У народі кажуть: «Мій дім – моя фортеця»! Як би ви розтлумачили цей вислів?
–
А чи може небезпека бути у власному домі? Де вона прихована?
ІІІ.
Повідомлення теми і завдань уроку.
ІV.
Вивчення нового матеріалу.
1.
Вступне слово вчителя.
–
Часто буває, що ви залишаєтесь вдома самі через те, що батьки затримуються на
роботі, чи вирішують інші справи. Зоставшись наодинці, а й навіть з братом чи
сестрою, ви стаєте повними господарями свого помешкання. Бувають випадки, що з
дітьми виникають непередбачені, часом небезпечні ситуації, і не тільки з
предметами, а й з небезпечними людьми.
–
Які люди можуть бути небезпечними для дітей, що залишаються вдома самі?
–
Яку небезпеку для здоров’я і життя можуть завдати злодії, шахраї, злочинці?
–
Що радять батьки, коли ви самі залишаєтесь вдома?
2.
Робота над загадками
— Кожен будинок — це не просто дах і стіни.
Своє житло людина наповнила зручними механізмами, пристроями. В оселі кожної
людини багато речей: побутова техніка, посуд, одяг, меблі, гострі і ріжучі
предмети і багато іншого. Усі ці речі — наші помічники, вони допомагають
людині, створюють зручності в нашому житті. Відгадайте про них загадки!
• Ходжу з краю на край,
Ріжу
чорний коровай. {Ніж)
• Іншим шиє, сама гола. {Голка)
• Два кінці, два кільця,
А
посередині — цвях. {Ножиці)
• Дві стрункі сестриці —
Це
майстрині... {спиці).
•
Сам дерев’яний, а голова залізна. (Молоток)
•
Залізний жучок,
На
кінчику черв’ячок. (Шпилька)
•
Молоток стук-стук —
Забиваю
в стіні сук. (Цвях)
•
Їла,
їла дуб-дуб,
Поламала
зуб-зуб. (Пилка)
— Молодці! Усі загадки відгадали. Пропоную
з’ясувати, що ж може бути небезпечним удома? Назвіть, про які предмети, що
колють і ріжуть, йшлося в загадках? (Ніж, ножиці, голка, в’язальні спиці, цвях,
шпилька, пилка)
— Чим ще можна продовжити цей перелік?
(Кнопки, шило, виделки)
— Яких правил ми повинні дотримуватися, щоб
вони залишилися безпечними?
Фізкультхвилинка під музику «Ти
здоровим хочеш бути, зроби так..»
Ти здоровим хочеш бути, зроби так!
(Двічі плеснути руками)
Ти здоровим хочеш бути, зроби
так!
(піднімання рук вгору)
Ти здоровим хочеш бути і
рекордів досягнути
Ти здоровим хочеш бути , зроби так!
(Двічі сплеснути руками)
Ти здоровим хочеш бути, дихай так!
(Вдих носом, видих ротом)
Ти здоровим хочеш бути,
присідай!
( Присісти - встати)
Ти здоровим хочеш бути, стрибай так!
(Два стрибки)
Ти здоровим хочеш бути зроби все!
(Повторюють всі рухи)
3. Вивчення правил
безпеки
• Намагайтеся працювати у присутності дорослих
або порадьтеся із ними перед роботою.
• Ніколи не користуйтеся незнайомими
інструментами.
• Ріжте завжди в напрямі від себе.
• Не залишайте гострі предмети без нагляду.
• Усі гострі предмети та ті, що колють і
ріжуть, потрібно обов’язково
класти на свої місця.
V.
Закріплення вивченого матеріалу.
1. Гра «Так чи ні?»
О Будь-який електроприлад не можна залишати
без нагляду.
О
Телефон швидкої допомоги — 104.
О Якщо захворів, візьми ліки в аптечці.
О Порядок в оселі потрібний не лише для краси,
але й для безпеки.
2. Гра «Підкажи
словечко»
• Не потрібно торкатися чайника, який стоїть
на вогні, оскільки він... {гарячий).
• Відкрита електрична розетка — це...
(небезпека).
• Не потрібно брати пральний порошок, оскільки
він... {отруйний).
• Шафа з відчиненими дверцями може
виявитися... {небезпечною).
• ...людина намагається вберегти себе від
небезпек. {Обережна)
• Щоб різати папір, тобі потрібні... {ножиці).
• Якщо ти обережний і... {уважний) навіть
удома, з тобою нічого поганого не станеться.
• Ніж — це... {гострий) предмет.
• Якщо стався... {нещасний) випадок, потрібно
викликати «Швидку допомогу».
• Електрична... {розетка) може бути
небезпечною, якщо сунути в неї пальці.
• Висовуватися у відчинене... (вікно), якщо
немає ґрат, дуже небезпечно.
VІ. Підсумок.
Перегляд мультфільму «Спасик і його команда»
-
Чи траплялися такі
ситуації з вами?
|
Немає коментарів:
Дописати коментар