середа, 21 грудня 2016 р.

Виховна година "Краса імені мого" (дослідницький проект)

Відділ освіти Нікопольської райдержадміністрації
Капулівська ЗОШ І-ІІІ ступенів





Краса
 імені твого
(дослідницький проект)








Підготували
учні 3 класу
та класний керівник
Щуренко Людмила Дмитрівна

Тема. Краса імені твого.
Тип проекту: змішаний (творчий, інформаційний, пошуковий).
За кількістю учасників: індивідуальний, груповий.
За тривалістю: довготривалий, 2-3 місяці.
Мета: ознайомитись  з  походженням власних імен людей, їх значенням, написанням, юридичним значенням імені, використання імен в народному фольклорі та поезії.   Розвивати творчу уяву; виховувати повагу до людини, свого родоводу.  Залучити учнів до пізнавальної пошуково–дослідницької діяльності.    Розвивати вміння працювати з різними джерелами інформації, класифікувати її, обирати головне, правильно оформлювати повідомлення.   Вчити працювати в парі, групі, розвивати комунікативні здібності.   Розширювати кругозір учнів, збагачувати словник, розвивати свої здібності, вміння працювати самостійно.  Виховувати любов до поезії, пісень,  різних видів народної творчості.
Проблема: звідки виникли імена? Чи потрібні імена людям?
Обладнання: довідкова література, мультимедійні засоби, інтернет ресурси,  дитячі малюнки, матеріали, зібрані учнями.
Завдання проекту:
-         зясувати історію походження імен;
-         дібрати матеріали для розкриття даної теми;
-         розпитати родичів, батьків про те, чому саме таке ім’я отримала дитина
-         зобразити своє ім’я малюнком.
Кінцевий результат:
- формування роботи в групах та індивідуально;
- підготування перезентації;
- виховання почуття гордості за своє ім’я.

Учасники проекту: класовод Щуренко Людмила Дмитрівна, ініціативна група батьків, учні 3 класу, бібліотекар.

Обов’язки учасників проекту: дотримуватись правил роботи над проектом, допомагати один одному, бути толерантними.

Розподіл на групи за інтересами:
- правознавці (ознайомлення із Законом про охорону дитинства);
-історики ( збір інформації щодо виникнення імен в історії людства);
-дослідники (дослідження походження імен, їх значення, підготовка презентації імен класу);
-художники (створення малюнкових імен дітей класу).

Реалізація проекту

І.Організація класу.
- Продзвенів дзвінок,
розпочавсь уже урок.
То ж і ми часу не гаймо,
працювати починаймо.

ІІ. Повідомлення теми та мети.
- Хоча, як вам відомо, любі мої діти, над сьогоднішньою темою ми почали працювати вже давно. А зараз узагальнимо свої знання, поділимося здобутими новинами з друзями, гостями.
- Давайте згадаємо над чим же ми разом працювали, що досліджували?
- Так. Молодці. Ми досліджували походження ваших імен, дізнавалися чому саме так вас назвали, для чого потрібне імя.

 ІІІ. Основна частина.

1.Розпочнемо з перегляду відеоролика «Легенда про те, як виникли імена».

2. Обговорення.
- Як величали Богиню трав, квітів.
- Чому важко жилося чоловікові?
- Як допомогла людям Кличальниця?
- Від чийого імені пішло слово «кликати»?

3. Презентування творчих наробок.
- Отож імена виникли дуже і дуже давно, ще коли нас з вами і в помині не було. Вони змінювалися, доповнювалися, з’являлися нові. І сьогодні учні нашого класу презентують фінальну частину нашого проекту «Краса мого імені» Мабуть, немає жодної людині, а дитини зокрема, яка хоча б один раз в житті не зацікавилася б – що означає її ім’я, звідки воно родом, які ще має форми. Ми вирішили задовольнити цей інтерес, насамперед, свій особистий, тому сьогодні буде йти мова більше про ті імена, які носять учні нашого класу. Але ми вас запевняємо, що сумно вам не буде, ми з задоволенням поділимося з вами не тільки нашими знаннями, але й нашим гарним настроєм і навмисно «інфікуємо» вас такою хворобою, як цікавість і бажання взнати ще більше. Те, що ви сьогодні побачите, тільки частина виконаної роботи, бо наш проект був довготривалий і значущим для нас. В ньому брали участь всі учні нашого класу, напрямки роботи та дослідження були дуже різноманітними. Робота була і індивідуальною, і парною, і груповою.
За час досліджень та підготовки одні учасники розвивали свої обдарування та здібності, інші – тільки почали відкривати їх у себе, але для всіх, однозначно, це було випробування своїх сил. До вас тільки одне побажання – відкрити свої душі та серця для зустрічі з цікавим!

 Почнуть, звичайно, наші правознавці.
 - Існує таке поняття «право на ім’я». Це право отримує кожен з нас при народженні і залишається з нами навіть після смерті. Ім’я дитині  дають батьки .
 - Ім’я – це юридично зафіксоване слово, яке індивідуалізує конкретну особу : Ольга, Володимир, Любов.
- У 2001 році Україна прийняла Закон про охорону дитинства. У ньому записані права дітей.
- Стаття 7. Кожна дитина відразу  після народження має право на власне ім’я і на отримання громадянства. Для цього немовля реєструють,тобто записують у державних документах його ім’я, прізвище, дату народження батьків, місце, де дитина буде жити. Дитина стає справжнім громадянином, і на підтвердження цього отримує свідоцтво про народження.

 - Вивченням імен займається наука – антропоніміка( з грец. – антропонос – людина, оніма – ім’я). Наші історики нам про це розкажуть.

Виступ групи істориків.
(Сценка-діалог між подругами)
Аліса:
- Привіт, Карино! Я от все думаю, звідки в тебе таке чудернацьке ім’я? Що воно означає?
Карина:
- Алісо, я тебе зараз із Задзеркалля до Країни чудес відправлю, там все і дізнаєшся.
У давні-давні часи на Землі з’явилися люди і разом з ними виникли імена. Але в ті часи у нас був великий шанс отримати геть інші імена, наприклад: Говоруха чи Веселуха. Ти коли народилася?
-Влітку.
– От і звали б тебе чи Літо, чи Середа, а мене Зимою чи П’ятницею.
– Це гарні імена, а як називали хлопчиків?
– Хлопчики могли бути  Буркунами, Шумилами, Павуками чи Оленями. Але це ще квіточки, легко можна було отримати ім’я Кобиляча голова чи Поганка.
– Жах! Як же можна було дитину отією головою назвати?!
-А це щоб злі духи не заздрили і щасливу долю у дитини не вкрали.
-А я чула, що князі обирали собі найкращі імена, в яких міг бути корінь -волод- чи –слав-   Володимир, Всеволод, Ярослав, а жінки – Людмила, Світлана, Услада.
-Так, це правда. Тільки з прийняттям християнства на Київській Русі (а так тоді називалася наша держава) з’явилися нові імена – грецького, латинського та древньоєврейського походження.
-Так Великий князь Володимир при хрещенні отримав ім’я Василій, а його син Ярослав – Юрій.
-А ти знаєш, що з тих пір і до цього часу допомагає всім людям обирати ім’я своїй дитині?
– Так, це «Святочний календар, чи календар іменин» Кожен день року присвячений якомусь святому чи великомученику. Коли після народження дитину хрестили, священик дивився до календаря і обирав підходяще ім’я. І вважалося гарною ознакою отримати ім’я на честь святого, а не мученика, щоб доля не була мученицькою.
- Це все цікаво, але я так і взнала нічого про твоє ім’я.
-20 століття – час великих змін. Разом з новими країнами і містами народжувалися і нові імена. Чого стоять такі імена, як Електрифікація , Ідея, Трактор, Олімпіада, Владлен чи Сталіна? А ім’я Карина народилося разом з маленькою дівчинкою на зимовці у Карському морі і було дане на честь його, а означає воно « та, що дивиться вдалечінь» Тепер все зрозуміло?
– Я тобі дуже вдячна за цікаву розповідь.

- Дякую дівчатам за цікаву розповідь!  Слухаємо виступ команди дослідників.
Вони шукали відповідь на запитання: «Що означають імена?»

Аліса – латинське « благородна».
   На перший погляд, Аліса – тиха, скромна, поступлива дівчинка. Однак за показною спокійною зовнішністю ховається сильний, вольовий характер, неабиякий інтелект. Ще в дитинстві проявляється воля Аліси, вона зазвичай верховенствует в дівочій компанії, до неї прислухаються подружки.

Анастасія – грецьке «воскресіння».
   Анастасія - втілення чарівності, витонченості, мінливості настроїв, обережності, готовності до любові або відчуження. Її відрізняє тонкий душевний настрій, безпомилкова інтуїція. Вона здатна пророкувати, передбачати прийдешнє, передбачати події.

Андрій – давньогрецьке «мужній, хоробрий».
  Легкість в спілкуванні, весела вдача, душевність, тверезий розрахунок, завзятість і наполегливість у досягненні мети. Андрій вміє захистити свої інтереси та інтереси дорогих йому людей. Він чесний, навіть шляхетний, шукає справедливості. Андрій може допомагати, брати участь у вирішенні проблем інших людей, але не безоглядно, а до певної межі.

Богдан - слов'янське «Богом даний».
   Упевненість у своїх силах, наполегливість у досягненні конкретних цілей, твердість характеру, врівноваженість психіки, тверезий розрахунок і логіка в мисленні, стриманість поривів і емоцій. Богдан спостережливий, схильний до аналізу, володіє достатньо рухливим розумом, меткий, не схильний до внутрішніх конфліктів.

Іван – древньо-єврейське «буде помилуваний».
  Маленький Іван дуже серйозний і відповідальний малюк. Він з задоволенням буде виконувати дані йому «дорослі» доручення, відчуваючи при цьому свою значимість і зрілість.
  У Івана розвинене почуття справедливості, він вірний і надійний товариш, який завжди прийде на допомогу і ніколи не залишить в біді. Іван може пробачити образу, завдану йому людиною, якого він поважає і любить, а от своєму ворогові він ніколи не пробачить нанесену образу і рано чи пізно помститься.

Карина – римське «мила, дорога».
  Дівчина з таким ім’ям створює враження гордої, неприступної, імпульсивної особистості. Але це тільки перше враження, яке, як відомо, часто буває оманливим. Насправді, дівчина нерідко буває невпевненою в собі, нерішучою. Вона висуває сама собі досить високі вимоги.

Максим – латинське «найбільший».
  Маленький Максим зазвичай не доставляє клопоту ні батькам, ні вчителям. У нього різнобічні інтереси, багата уява. Максим часто відрізняється честолюбством, гордістю. Він зможе домогтися багато чого.

Олександр – грецьке «захищає, оберіг».
   Героїзм, наполегливість у досягненні своєї мети, незалежність, хоча Олександр прагне знайти «притулок», турботу, спокій і опору в сильному партнері, матері. Він чесний, навіть шляхетний, майже завжди веселий і душевна людина.

Олексій – давньо-грецьке «захисник, оберіг».
  Маленький Альоша найчастіше безпосередня, щира дитина. Він абсолютно не здатний брехати. Зустрічаючи несправедливість, він може емоційно висловлювати незгоду.
  Альоші важливо у всіх справах бути першим, його вроджене честолюбство не дозволяє в чомусь бути гіршим від інших.

Ростислав – старословянське «зростаюча слава».
  Ростислав – складний, емоційний, рухливий. Але він швидко відходить після конфлікту, не схильний до агресії та не зациклюється на образі. Ростиславу не вистачає наполегливості, твердості характеру. Він мрійник, але часто його сміливі мрії, через невміння сконцентрувати свою енергію, так і залишаються мріями.

Юлія –грецьке «хвиляста».
 Маленька Юлія – дуже товариська дитина, володіє чудовою інтуїцією, обдарована творчими здібностями. При цьому вона дуже ранима і, як наслідок, образлива. Юліна поведінка повністю залежить від її настрою, то вона весела і радісна, а через кілька хвилин вже сумує та плаче.
-         Діти, розкажіть, будь ласка, хто вас, назвав, хто дав вам імя?

Виступ художників.
-          А зараз погляньте на ці шедеври. Ваші імена перетворилися на картини. Правда вони прекрасні? Ото ж, можна з впевненістю сказати, ваше імя чудове, гарне, красиве.

ІV. Підсумок.

-Ми з вами  говорили про імена, про красу, що таїться у ваших іменах. І ви зрозуміли, що немає поганих імен, кожне ім’я – то крапелька прозорої роси, то сонячний легкий промінчик, то пелюстки великої ромашки, в якій помістились всі імена, а за кожним іменем – ви, особливі, неповторні, так несхожі один на одного, але такі одночасно однакові, довірливі і щирі. Ваше ім’я відповідає вашій особистості і обов’язково принесе вам удачу, успіх і щастя. Когось з нас назвали на честь святого, когось — на честь своїх рідних, а когось — просто ім'ям, яке сподобалось. Дорогі діти, батьки дали вам чудові імена, постарайтеся прославити їх добрими справами і зберегти чистоту свого імені. Пам'ятайте народну мудрість: «Не ім'я прикрашає людину, а людина прикрашає ім'я».

неділя, 27 листопада 2016 р.

Початкова школа має таланти

Відділ освіти Нікопольської райдержадміністрації
Капулівська ЗОШ І-ІІІ ступенів




Початкова школа має таланти
              (сценарій шоу-програми)






Підготувала
вчитель початкових класів
Щуренко Людмила Дмитрівна

Мета:  підтримка і розвиток талановитої учнівської молоді, сприяння її творчої самореалізації, підвищення художнього і виконавського рівня учасників, подальшого розвитку художньо-естетичних смаків, виявлення обдарованих дітей.
Обладнання: мультимедійні засоби, мікрофони, прикрашений зал.

Хід заходу
І. Організаційна хвилина.
Звучить мелодія початку Х-фактору.
ІІ. Основна частина.
1.     Слово ведучого.
     Ми сьогодні зібралися в нашій залі, щоб вшанувати мистецтво. І кожен приніс із собою неоціненний скарб — любов до поетичного слова, музики, хореграфії. А ще — доброзичливість у серці, бажання творити. Тож подаруємо одне одному мить насолоди від спілкування.
 А зараз починаймо,
Настав жаданий час —
І ваші щирі вміння
Хай подивують нас.
А які ж змагання без журі?
Визначати переможців
Буде в нас журі уважне.
Воно буде, знаєм точно,
Об´єктивне і поважне.

Наше шановне журі у складі:
-         директор школи: Болюк Валентина Олексіївна;
-         заступник з навчально-виховної роботи: Горобей Світлана Дмитрівна;
-         вчитель англійської мови: Бізугла Анна Олегівна.
2.     Виступи конкурсантів.
   Танець — найбільш хвилюючий і найбільш прекрасний зі всіх видів мистецтв, оскільки він не просто є відображенням життя, а самим життям.   Тож запрошуємо на сцену танцювальний колектив найменших конкурсантів «Гармонія» з танцем «Карамельки».
   Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали елегантність і красу, угорці — любов до господарювання, німці — дисципліну і порядок. Росіяни вибрали владу, поляки — талант торгувати, італійці одержали хист до музики. Україні ж Господь Бог дав неоціненний скарб, який прославив нас і наш народ на цілий світ — пісню. З тих давніх часів український народ і в горі, і в радощах знаходить собі втіху в пісні. Колектив, який зараз вийде на сцену, також полюбляє співати пісні українською мовою. Ви вже здогадалися, це учні  4 класу з піснею «Діти України».  Вітайте!
  У кожній людині закладено творчі начала — вроджені можливості, передумови для створення чогось нового, оригінального.  Наш  конкурс продовжує  скромна, але цілеспрямована дівчина. Запрошуємо ученицю 3 класу Алмаз Анастасію з віршем Анатолія Костецького «Про друга».
  А зараз на сцену піднімаються веселі, талановиті, запальні красуні 2 класу з танцем «Чунга-чанга»!
  Спорт… У цьому слові все: талант, артистичність, витривалість, чарівність, грація… Список нескінчений. Зараз ви переконаєтесь самі. Гімнастичний номер у виконанні учениці 3 класу Бичко Юлії.
   Зараз на сцену вийде дівчинка, яка любить малювати, співати, танцювати і не тільки… Декламування теж  потребує таланту. Отже, запрошуємо ученицю 1 класу Гузь Єву з віршем «Муха-цокотуха».
    Дитячі мрії… Вони такі солодкі і духм’яні, щемкі та фантастичні, милі та тривожні. Запрошуємо на сцену колектив хлопчиків 2 класу з танцем «Дитячі мрії».
    Діти, що виступають перед нами – це наше з вами майбутнє, це ті зірочки, що засвітилися з моменту народження і будуть світити в майбутньому. Вітаємо наступних конкурсантів – це дівчатка 4 класу з піснею «Діти світла».
   І знову повертаємося у спорт. Чарівність, стриманість, доброта і грація поєдналися разом. Учениця 1 класу виконує гімнастичний танок. Запрошуємо Бичко Анну!


  Вальс. Вальс. Вальс.
У  ритмі  вальсу  все  закрутилось,
У  ритмі  вальсу  плинув  час.
І,  ніби  світ  весь  зупинився
І,  ніби  все  завмерло  враз.
Пориньте у мить чарівності. Перед вами мила пара учнів 2 класу з танцем «Віденський Вальс».

      З нами часто трапляються смішні та курйозні ситуації. Ущиплива іронія, влучність, дотепність висловів, образна соковита мова зробили усмішку одним із найпопулярніших видів розмовного жанру. Люди, які вміють майстерно розповідати гуморески – це світлі, добрі, щирі друзі, гарні товариші. На сцену піднімається учень 3 класу Кузаєв Максим, який розвеселить вас гуморесками.

    Як же не підтримати веселий настрій піснею «Посмішка» у виконанні учениці 1 класу Коваль Анастасії. Вітайте цю чарівну дівчинку гучними оплесками.

     Музика навколо нас, вона супроводжує наше життя і здатна відтворити будь-який стан душі людини. Веселість і сум, радість і туга, любов і ненависть — все підвладне музиці, цій чарівниці, здатній піднести людину, прикрасити її життя. Зараз на сцену вийде дитина, яка танцює, співає, грає на фортепіано, малює і не тільки… Запрошуємо на сцену ученицю 3 класу Остапенко Алісу з піснею «Голубий вагон».

   Непрості, складні події на кордонах нашої держави заставляють задуматися, засумувати, підтримати наших воїнів АТО не тільки дорослих, а й дітей. Отож,  учень 2 класу Іваниш Денис, підтримуючи наших односельців-захисників, виконує пісню «Воїни світла». Підтримайте конкурсанта гучними оплесками!

 ІІІ. Підведення підсумків.
1.     Ведуча.
   Зустріч добігла до кінця. Ми вдячні всім за співпрацю, взаєморозуміння. Переконана, сьогодні ви ще більше впевнились у тому, що тільки прагнення до гармонії може стати умовою розвитку особистості зокрема, й усього людства в цілому.

Ми бажаєм, щоб лунало
Більше радісних пісень.
Найщиріше вам бажаєм
Жити в дружбі кожен день.

 А поки наше уважне журі підводить підсумки пропонуємо переглянути відео кліп «Даруй добро».

-         А зараз запрошуємо всіх конкурсантів на сцену . Для оголошення підсумків слово надаємо журі.

2.     Привітання всіх конкурсантів.

-         Шановні гості, вболівальники, давайте ще раз голосними оплесками привітаємо наших конкурсантів.
    Дякуємо за увагу.

-         
     









Презентація "Казка- це диво, сповнене краси"

презентація

Вікторина

https://docs.google.com/presentation/d/1162G20Q44NSSVxyBOfwjb00NP3vjOKAtPDdYaEH0cn0/edit#slide=id.p3

середа, 23 листопада 2016 р.

Позакласне читання у 3 класі

Відділ освіти Нікопольської райдержадміністрації
Капулівська ЗОШ І- ІІІ ступенів





Казка – це диво,
сповнене краси
(урок позакласного читання у 3 класі)


                                                                                       Підготувала
вчитель початкових класів
Щуренко Людмила Дмитрівна
Мета: удосконалювати вміння творчо працювати над текстом; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати смислову та образну пам’ять, вміння узагальнювати; розвивати кмітливість, швидкість мислення, творчі можливості учнів; виховувати любов до художнього слова.
Обладнання: ілюстрації, відеозапис казки, картки, презентація.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Слайд 1
-Діти, світ, у якому ви живете, дуже чарівний, загадковий та прекрасний. А знаєте чому? Ні? А тому що поряд з вами казка. Казка супроводжує вас від самого першого дня вашого життя! Ваші мами, бабусі, дідусі, сестрички і татусі розповідали вам казки. І робили вони це не просто ради забавки, а для того, щоб навчити, бо як мовить народна мудрість: «Казка вчить, як на світі жить».
Слайд 2
ІІ. Актуалізація знань учнів.
Слайд 3
-         А що ж таке казка?
-         Які казки ми називаємо народними?
-         Які види казок ми знаємо?
Слайд 4
ІІІ. Основна частина.
1.     Чарівні казки.
-Діти, сьогодні ми поринемо у світ чарівних казок. Звичайно, ви їх чули, читали дуже багато. А чому ці казки називають чарівними?
Слайд 5, 6, 7.
2.      Гра «Упізнай казку»
Слайд 8,9
ü Стали її брати, бачать – у неї ніжка зламана. Вона взяла її, принесла додому, зробила їй гніздечко, обкладали його пірїнками, посадили в нього качечку, а самі знову по гриби пішли.
Слайд 10,11
ü - Телесику, телесику! Приплинь, приплинь до бережка! Дам я тобі їсти й пити! Телесик почув:
- Ближче, ближче, човнику, до бережка,- це ж моя матінка снідати принесла!
Слайд 12, 13
ü От і почали вони битися – аж земля гуде. Що розбіжиться змій та вхопить зубами Кирила, То так кусок смоли й вирве, що розбіжиться та вхопить, то так жмуток конопель і вирве.  А він його здоровенною булавою як улупить, то так і вжене в землю.
Слайд 14, 15
ü - Дівко, дівко, відчини!
Вона відчинила.
-         Дівко, дівко, пересади через поріг!
Дівчина пересадила.
-         Дівко, дівко, дай мені вечеряти!
Дівчина нагодуваля кобилячу голову.
-         Дівко, дівко, влізь мені в праве вухо, а вилізь в ліве!
3.     Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій уклоніться
За щасливий день вчорашній.
Всі до сонця потягніться,
Вліво, вправо нахиліться,
Веретенцем покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте
4.     Опрацювання української народної казки «Івасик-Телесик»
Слайд 16
-         Сьогодні ми згадаємо, а , можливо, і познайомимося з українською народною казкою «Івасик-Телесик».
Ø Перегляд мультфільму.
Слайд 17
Ø Словникова робота.
Слайд 18
Кулешик, куліш -  страва української кухні, зварена з пшоняних круп.
Призьба - невеличкий зовнішній виступ у вигляді земляного насипу, влаштований з одного або кількох боків будівлі.
Слайд 19
Лопата – в даному випадку знаряддя для подачі посуду до печі.
Слайд 20
Призьба - невеличкий зовнішній виступ у вигляді земляного насипу, влаштований з одного або кількох боків будівлі.
Ø Аналіз побаченого.
-         Хто є героями казки?
-         Назвіть позитивних героїв.
-         Що можна сказати про Зміївну?
-         Чи допомогли  Телесику гуси?
-         Що можна сказати про ставлення Телесика до гусеняти?
-         Чого навчає нас ця казка?
-         Чому ця казка є чарівною?
Ø Читання уривків казки за ролями.
1.  Жили собі дід та баба. Вже й старі стали, а дітей нема. Журяться дід та баба: «Хто наc й до смерті догляне, що в нас дітей нема?» От баба й просить діда:
— Поїдь, діду, в ліс, вирубай там мені деревинку, та зробимо колисочку, то я положу деревинку в колисочку та й буду колихати; от буде мені хоч забавка!
  Дід спершу не хотів, а баба все просить та просить. Послухався він, поїхав, вирубав деревинку, зробив колисочку... Положила баба ту деревинку в колисочку, колише й пісню співає:
Люлі-люлі, Телесику,
Наварила кулешику,
Буду тебе годувати.
(Автор, дід та баба)

2. — Гляди ж, сину, як я кликатиму, то пливи до бережка, а як хто чужий, то пливи далі!
От мати наварила йому снідати, принесла до берега та й кличе:
Телесику, Телесику!
Приплинь, приплинь до бережка!
Дам я тобі їсти й пити!
Телесик почув.
— Ближче, ближче, човнику, до бережка! Це ж моя матінка снідати принесла.
(Мати, автор, Телесик)

3. А змія приходить до берега та знов товстим голосом:
Телесику, Телесику!
Приплинь, приплинь до бережка!
Дам я тобі їсти й пити!
А він почув, що не материн голос, та махнув весельцем:
— Пливи, пливи, човнику, далі! Пливи, пливи, човнику, далі! Човник і поплив далі.
Змія бачить, що нічого не вдіє, та пішла до коваля:
— Ковалю, ковалю! Скуй мені такий тоненький голосок, як у Телесикової матері!
Коваль і скував. Вона пішла до бережка й стала кликати:
Телесику, Телесику!
Приплинь, приплинь до бережка!
Дам я тобі їсти й пити!
А він думав, що то мати.
— Ближче, ближче, човнику, до бережка! То ж мені матінка їсти принесла!
(Автор, змія, Телесик)

4. От змія сама відчинила хату, повходили гості, посідали за стіл. Відслонила змія заслінку, вийняла з печі, та й їдять — думали, що то Телесик. Попоїли добре, повиходили надвір та й качаються по траві.
— Покочуся, повалюся, Телесикового м'ясця наївшись!
А Телесик із явора:
— Покотіться, поваліться, Оленчиного м'ясця наївшись!
Вони слухають... Де це? Та знов:
— Покочуся, повалюся, Телесикового м'ясця наївшись.
А він знову:
— Покотіться, поваліться, Оленчиного м'ясця наївшись!
Вони далі:
— Що воно таке?
(Автор, гості, Телесик)
ІV. Підсумок.
-         Які казки називаємо чарівними?
-         З якою казкою сьогодні працювали?
V. Оцінювання.
VI. Домашнє завдання.
 Взяти у бібліотеці казку та прочитати. Намалювати малюнки до будь-якого уривку.